Food festival aneb možnost ochutnat něco nového

Food festival aneb možnost ochutnat něco nového

Já i můj manžel máme rádi jídlo, to není žádná novinka, pro ty kteří nás znají žádná novina :-). Tento víkend jsme měli možnost ochutnat spoustu dobrot a říkala jsem si, že se s Vámi podělím o své gastronomické zážitky. Už dlouho jsem se chtěla zúčastnit nějaké food festivalu, jenže pořád to časově prostě nevycházelo. Tento víkend se na mě usmálo štěstí. Jak časově tak i vzdálenostně byl The Most food festival skvělou příležitostí.

The Most food festival se koná v rámci akce nazvané The Most show (termín od 29.7. –  do 30.7.) na Autodromu Most, takže kdo není zas takový nadšenec do jídla jako já a dává přednost rychlým autům, tak si také přijde na své. Já jsem, ale přeci jen na to jídlo, takže jsem se o auta moc nezajímala. Přiznám se, že jsem čekala větší účast jak ze strany těch, co jídlo nabízejí, tak i těch co jej budou konzumovat. Účastníků nabízející všelijaké pochutiny bylo dost, pokud mezi ně budu počítat i ty, co nabízeli pití (limonády, juice, pivo) nebo delikatesy (sýry, brambůrky, pesta či čokoládu a jiné). Seznam účastníků, kteří nabízeli své dobroty v rámci The Most food festivalu najdete zde. Ve finále jsem si, ale vybrala stánky, které nabízely jídlo ve formě pokrmů a zaujaly mě tím, co nabízí. Patřily mezi ně thajské speciality (Tre Xanh), skvělé hamburgery (Street Catering) a lahodná kávu s dortíkem z pojízdné kavárny (TU Kafe).

  

         

V rámci programu jsem uvítala kuchařské vystoupení jednoho z kuchařů „ Kluci v akci“ Filipa Sajlera, jehož jeden z výsledných pokrmů jsme na konci vaření ochutnali. Pochutnala jsem si na jemné bramborové polévce z uzených brambor s marinovaným pstruhem a kaviárem.

Food festival je určitě skvělou příležitostí jak může člověk ochutnat něco nového a třeba si i může rozšířit své gastronomické zkušenosti. Počítejte s tím, že zaplatíme vstup a pak každou z dobrot, co bude chtít ochutnat, ale odměnou vám budou plná a spokojená bříška.

  

                

Tak pokud váháte, zda na nějaký food festival vyrazit, za mě rozhodně ANO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *