Grilovaná krkovička se salátem ze špenátu, rajčat a bílých fazolí

Dalším chodem při našem grilovacím menu byla grilovaná krkovička. Byla to spíše dospělácká varianta, protože koření, které jsem použili bylo trochu pikantní, ale větším strávníkům, to vůbec nevadilo ba naopak. Jako přílohu jsem zvolila trochu netradiční kombinaci salátu, a to baby špenát s rajčátky a bílými fazolemi. V kombinaci masa a salátu to byla však dobrá volba a máme další grilovací jídlo do zásoby.

Grilovaná krkovička se salátem ze špenátu, rajčat a bílých fazolí

Počet porcí: 3-4

Doba přípravy: 20 minut + doba na naložení masa 2-3 hodiny

Ingredience:

  • 4 plátky krkovice
  • olivový olej
  • koření – medvědí grill

 

Salát:

Postup:

Maso si očistíme a pěstí naklepeme. Poté jej naložíme do mísy, kde jsme si rozmíchali olej a směs koření na grilování (s ohledem na obsah soli v koření už není třeba maso solit). Pořádně maso obalíme v grilovací směsi. Necháme naložené cca 2-3 hodiny.

Salát si připravíme tak, že listy špenátu omyjeme, necháme okapat a pak zbavíme stonků. Dáme do velké mísy, do které nakrájíme rajčátka, přidáme bílé fazole (které jsme nechali okapat), nasekané lístky máty, zakápneme olivovým olejem, osolíme, opepříme a promícháme.

Naložené maso pak grilujeme na grilu nebo na grilovací pánvi cca minut z jedné strany a stejnou dobu z druhé. Podáváme se špenátovým salátem s rajčátky a bílými fazolemi.

   

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *