Jarní úklid nejen v kuchyni

Jarní úklid nejen v kuchyni

S příchodem jara a prvních jarních paprsků se nám nejen zlepšuje nálada, ale začíná přicházet i čas na první jarní úklid. S jarním úklidem tak pomyslně končíme se zimou a pošmournými dny a chystáme se na období sluníčka a čerstvého vzduchu. Právě sluníčko, které se nám opírá do oken a dává nám jasně najevo, to co za pošmourných zimních večerů na oknech a nejen tam nebylo vidět.

Období jara je ideální nejen na očistu těla, ale také na očistu našich domovů. Úklid je třeba si nejprve naplánovat. Pokud máme jasno, co budeme dělat jako první, vyhneme se tak zbytečnému pobíhání od ničeho k něčemu a úklid nám půjde hezky od ruky. Začněte třeba rovnou v kuchyni, vyndejte uskladněné potraviny ze skříněk či spíše, utřete prach, zameťte, vydrhněte dřez či sporák a naleštěte si kuchyňskou linku. Neberu v potaz běžný úklid, který děláte, ale mám na mysli takový ten „generální“, kdy si na něj vyhradíte třeba i celý den. Výsledek pak bude určitě stát za to.

Můžete se řídit zásadou profesionálních hospodyň a uklízeček, které úklid začínají od stropu a končí u podlahy. Nejdříve se vymetají či vysávají pavučiny ze stropu a oken, pak se myjí okna, poté se vysává prach a až nakonec se vymývá podlaha.

Na úklid je také dobré se pořádně připravit, co se pomocníků týče. Pokud jste doposud uklízeli tak, že jste drhli podlahu vkleče, nebo jste si máčeli ruce ve špinavé vodě a vytírali nevábně vyhlížejícím starým potrhaným hadrem namotaným na koštěti, je čas jít nakupovat. Pořiďte si třeba kvalitní savý mop z mikrovláken, který rychle odstraní i mastné nečistoty. Také se vám bude hodit kbelík s výlevkou a ždímacím košem. Mytí oken vám výrazně usnadní stěrka a přípravek na mytí a leštění skla.

Správně zvolené čisticí prostředky pak mohou pracovat téměř za vás. Nezapomeňte na účinné čisticí prostředky. Jen s obyčejným saponátem byste uklízeli celou věčnost.

Já jsem se na jarní úklid vrhla s těmito pomocníky, a to Pur Duo Effect a Clin Window and Glass.

         

Pur Duo Effect jsem využila v kuchyni, jak už název sám napovídá tak má dva účinky, a to jednak proti mastnotě, zaschlým zbytkům jídla a připáleninám. Takže si hravě poradí třeba i se zapomenutou, neumytou zapékací mísou, ve které jste pekli nádivku nebo zapékali těstoviny, nebo pomůže při nehodě v kuchyni v podobě připáleného jídla. Druhým účinkem je, že předchází zanášení odtoku ve dřezu a bojuje proti nepříjemnému zápachu, což je pro mě velice milý bonus. Pur Power Duo Effect doplňuje prémiovou řadu Pur Power a poznáte ho díky modernímu stříbrnému obalu.

Druhým pomocníkem mi byl Clin Window and Glass. Přiznám se, že mytí oken rozhodně nepatří mezi mé oblíbené činnosti. Dřete se celý den a stejně pak nějakou tu zpropadenou šmouhu objevíte. K mytí oken je tak dobré zvolit některý ze speciálních čističů určených na okna a skla, já jsem vsadila na Clin. Clin na okna a sklo je čisticí sprej, který díky svému složení odstraňuje šmouhy z oken, zrcadel a dalších skleněných ploch v domácnosti. U nás je v kurzu nejen na okna, ale třeba i na zrcadla (v koupelně, věčný boj kapičkami vody a zubní pasty) na vestavěných skříních, a to s ohledem na nenechavé prstíky a ručičky našich malých dětí.

Úkolem jarního úklidu není, abyste na konci padli vyčerpáním, ale abyste při úklidu využili všechny pomocníky a na konci měli dobrý pocit z vykonané práce a voňavého domova. Tak s chutí do toho a pamatujte, že se správnými pomocníky Vám to půjde lépe.

Ala

Dobroty do bříška

Zdroj:

http://www.komplexni-uklid.cz/tipy.html

http://www.pur-nadobi.cz/cs/domu.cky.html

http://www.clin.cz/clin-citrus.php

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *