Nasedněte na (Kolo)nády a dojeďte s nimi až na piknik

Nasedněte na (Kolo)nády a dojeďte s nimi až na piknik

Kdo by měl rád tu pohodu, když si venku při hezkém počasí můžete rozložit deku, na ní nachystat nějaké dobroty a vše si patřičně vychutnat. Přiznám se, že já pikniky přímo zbožňuji. Je to příležitost potkat se s přáteli, nebo jen tak vyrazit s rodinou do přírody a k tomu jako bonus ještě dobré jídlo. Když se pořádá piknik, jen na něm skvělé to, že každý něco donese a tím můžete ochutnat nová jídla a chutě. Ti z vás, kteří by rádi přispěli něčím sladkým, ale žádní velcí pekaři nejste, tak pro vás mám jedno elegantní řešení.

Pusťte se do přípravy nepečeného dortu, a že zrovna doma nemáte moc ingrediencí, nevadí. Úplně vám postačí lázeňské oplatky Kolonáda, tvaroh, smetanový sýr, čokoládu a ovoce, bez kterého se žádný piknik prostě neobejde.

Recept na nepečený dort je opravdu snadný a myslím, že ho zvládne i úplný začátečník.

Tvarohovo smetanový oplatkový dort s ovocem

Suroviny:

  • 1 balení Kolonáda lázeňských oplatek 200g,
  • 1 vanička polotučného tvarohu (250g),
  • 100 g smetanového sýra (např. Lučina, Palouček atd.)
  • 50 g hořké čokolády
  • ovoce dle vaší chuti a výběru

Postup:

Nejprve si připravíme krém. Ve vodní lázni (hrnec s vodou a na něj daná plechová mísa) si rozehřejeme nalámanou čokoládu. Necháme ji zcela rozpustit a poté necháme trochu zchladnout.

V jiné míse si rozmícháme tvaroh se smetanovým sýrem a k nim přidáme zchladlou čokoládu. Vše promícháme.

Vybereme si oblíbené Kolonáda oplatky (já jsem zvolila lísko oříškové) a pak už jen vrstvíme, začneme oplatkou, krém, a tak pokračujeme, až nám dojdou oplatky. Nezapomeňte si nechat krém i na potření okolo dortu.

Navrch dortu pak přidejte oblíbené ovoce (u nás jsou to borůvky, maliny a hroznové víno) a dejte dort vychladit do lednice. Ideální je 4-6 hodin, to proto, aby se jednotlivé vrstvy propojily a dort se dobře krájel.

Můžete použít světlé oplatky a tmavý krém jako já, nebo tmavé oplatky a světlý krém. Výsledná podoba je pak na vaší fantazii.

Ala

Dobroty do bříška

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *